Traips uz apģērba: ko darīt, lai tas neizrādītos neizmazgājams? | MESTIRAM.LV

Tavs vismīļākais apģērbs kā magnēts pievelk traipus, kas bieži izrādās neizmazgājami. Ko darīt ar šiem punktiņiem, švīkām un pleķiem uz apģērba? Mūsu ieteikums ir nekrist panikā un iedziļināties mūsu padomos.

Grima traipi

Pat tik uzticamas draudzenes kā lūpu krāsa un skropstu tuša reizēm pieviļ. Ja tās netīšām nonāk uz auduma, palīdzēs daži mūsu ieteikumi.

  • Trauku mazgājamais līdzeklis. Lūpu krāsu vai lūpu spīdumu formulas visbiežāk tiek veidotas tā, lai krāsa pēc iespējas ilgāk saglabātos uz lūpām, tādēļ to sastāvā ir diezgan daudz taukvielu. Lai likvidētu šādus traipus, būs nepieciešama pacietība un trauku mazgājamais līdzeklis. Uz līdzenas virsmas izklāj papīra dvieļus, uz tiem novieto apģērbu ar traipu uz leju, bet uz otras puses uzpilini trauku mazgājamo līdzekli, kas efektīvi izšķīdinās taukus. Tad apgriez apģērbu un ierīvē ar trauku mazgājamo līdzekli pašu traipu – tam lieliski noderēs mīksta zobu birste. Nākamais solis – apģērbs dodas taisnā ceļā uz veļas mašīnu, bet tikmēr tu mierīgi gaidi, kamēr tā paveic savu darbu. Ja ar pirmo reizi lūpu krāsas paliekas likvidēt neizdodas, atkārto procedūru vēlreiz!
  • Ūdeņraža pārskābe. Maskējošais pūderis apģērbam, diemžēl, nepiešķirs tādu pašu efektu kā sejai. Nonācis uz blūzes, tas īpaši strauji iesūcas un redzams jau pa gabalu. Lai likvidētu šādu traipu, būs nepieciešams 3% ūdeņraža pārskābes šķīdums. Uzpilini dažus pilienus uz traipa, ierīvē ar pirkstiem (šeit tāpat noder mīksta zobu birste) un nekavējoties liec veļas mašīnā.
  • Šķidrais mazgāšanas līdzeklis. Ja skropstu tuša netīšām izsmērējusies ne tikai zem acīm, bet arī uz biksēm, tad meklē apģērbu traipus likvidējošu līdzekli. Ja tāda mājās nav, noderēs arī parasts šķidrais mazgāšanas līdzeklis. To rūpīgi uzklāj uz traipa, atstāj uz pāris minūtēm un tad mazgā viskarstākajā atļautajā temperatūrā. Apģērbu, kuru mēģini glābt, nežāvē žāvētājā, īpaši ja traips vēl nav pieveikts, jo ar karstu gaisu tu vari iznīcināt jebkuru cerību no traipa atbrīvoties.

Tauku traipi

Izsapņotā grēcīgā diena  nesagādās tev cerēto baudu, ja “atstās pēdas” uz tava svētku pusdienu apģērba. Tomēr taukus ir iespējams pieveikt, un vismaz vienu no šai misijai nepieciešamajiem līdzekļiem noteikti atradīsi mājās.

  • Šampūns. Uzlej to tieši uz traipa, ierīvē ar lupatiņu, pagaidi 15 minūtes un ierastā veidā mazgā veļas mašīnā.
  • Krīts. Ierīvē tauku traipu ar parastu baltu krītu, pagaidi 15 minūtes, notīri krīta pārpalikumu un mazgā to siltā ūdenī.
  • Zīdaiņu pūderis. Tas traipu iztīrīs sevišķi ātri, ja, notiekot “nelaimei”, reaģēsi nekavējoties. Nedaudz pūdera uzber uz traipa, ierīvē to ar pirkstiem, pagaidi 15 minūtes un notīri pārpalikumu. Ja traips joprojām ir redzams, mazgā to siltā ūdenī.

Kafijas un vīna traipi

Ja tev patīk žestikulēt, visticamāk, tev ir pazīstama sajūta, kad roka negaidīti izšļaksta līdzās esošo kafijas tasīti vai sarkanvīna  glāzi. Ko darīt?

  • Apģērbu, uz kura nonākusi kafija, izgriez uz otru pusi un iemērc aukstā ūdenī. Uz traipa uzber veļas pulveri un, kamēr tas pamazām veic savu darbu, samaisi 4 glāzes ūdens, 2 glāzes etiķa un pusi kausiņa veļas pulvera. Ļauj apģērbam šajā maisījumā pamērcēties dažas stundas, bet glābšanas operāciju beidz, mazgājot to veļas mašīnā.
  • Sarkanvīna traipi ir vieni no visbīstamākajiem, tādēļ, jo ātrāk rīkosies, jo lielāka iespēja izglābt audumu. Uz traipa uzber biezu slāni sāls, pa virsu tam uzlej gāzētu ūdeni. Atlikušo sarkanvīnu vari malkot aptuveni stundu, kamēr līdzeklis cīnās ar traipu. Vēlāk rūpīgi iztīri sāls pārpalikumu un apsoli sev, ka turpmāk prātīgāk apiesies ar lietām, kas atstāj traipus uz tava iemīļotā apģērba. 🙂
Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.