TOP 5 tīrīšanas līdzekļi, ar kuriem aizstāt sadzīves ķīmiju | MESTIRAM.LV

Neskaitāmās reklāmās un veikalu skatlogos tiek piedāvāti daudz un dažādi mājas uzkopšanas līdzekļi – viens līdzeklis grīdai, cits plītij, plauktiem, elektronikai, vēl papildu katram līdzeklim ir sava birste, sūkļi un lupatiņas. Katrs no tīrīšanas līdzekļiem ne vien aizņem vietu mājoklī, prasa lielus līdzekļus, bet arī mēdz saturēt dažādas ķīmiskas vielas, kas izraisa alerģijas. Iepazīsties ar pieciem tīrīšanas līdzekļiem, ar kuriem aizstāt sadzīves ķīmiju.

1. Soda

Dzeramā soda – mammu un vecmāmiņu lietots līdzeklis – izmantojama ne tikai konditorejas izstrādājumos, bet arī tīrības uzturēšanai. Nomoka nepatīkams aromāts ledusskapī? Ielieciet tajā trauciņu ar slapju sodu. Ar to (samaisot ar pilienu šķidro ziepju) viegli iztīrīsiet izlietni, kaļķaino dušas kabīni, hromētās virsmas, metāla furnitūru vai pat traipus no paklājiem (te var nākties pievienot nedaudz etiķa). Atšķirībā no ķīmiskajām vielām soda visbiežāk ir piemērota pat ļoti alerģiskiem cilvēkiem.

2. Veļas ziepes

Šis līdzeklis attaisno teicienu “nevērtē grāmatu pēc tās vāka”. Neizskatīgas, brūnā krāsā, ar minimālu aromātu un reklāmu. Tomēr jau no senām dienām izmantotās veļas (saimniecības) ziepes ir neaizstājams palīgs mājas uzkopšanā. Tās izņems iestāvējušos traipus, ir piemērotas zīdaiņu drēbīšu mazgāšanai, ar tām var mazgāt jebkādas virsmas un mājsaimniecības piederumus, piemēram, galda piederumus. Šīs ziepes ir piemērotas arī dažādu lietu, piemēram,  bērnu rotaļlietu, dezinfekcijai.

3. Sūklis

Pamata noteikums – dažādām istabām – dažādi sūkļi. Virtuvei jāparedz viens, vannas istabai – cits u.tml. Ļoti svarīgi, lai pēc katras lietošanas sūklis izžūst, jo siltā un mitrā vidē viegli vairojas baktērijas.

4. Papīra dvieļi

Tie ir nepieciešami ne tikai logu tīrīšanai. No celulozes izgatavotie dvieļi un salvetes ļoti labi uzsūc mitrumu, tāpēc lieti noder virtuvē, ja noticis “negadījums”, piemēram, izlijusi tēja, kā arī vannas istabā, garāžā vai personīgajai higiēnai.  Tie tīra maigi, tāpēc nesabojāsit pat visjūtīgākās virsmas.

Un, lai arī papīra dvieļi izmantojami tikai vienreiz, to ražošana ir cieši saistīta ar vides aizsardzību. Piemēram, “Grite” produkti tiek ražoti, pārstrādājot otrreizējās izejvielas – makulatūru, bet ražošanā tiek izmantota atjaunojamā resursu enerģija.

5. Citronskābe

Ar citroniem absolūti nesaistītais līdzeklis ir neaizstājams cīņā pret kaļķi. Ieberot to tējkannā un uzvārot, jau pēc dažām minūtēm jūsu ierīce izskatīsies gluži jauna un spīdīga. Citronskābe glābs arī trauku mazgājamās mašīnas un veļas mazgājamās mašīnas “iekšas” un tādējādi pagarinās šīs tehnikas kalpošanas ilgumu.

Citronskābi uz nakti var iebērt arī tualetes podā – tā palīdz balināt virsmas, novērš sliktu aromātu. Ar to varat padarīt gaišākas arī pelējuma pārņemtas vannas istabas flīžu šuves, droši un nekaitējot veselībai notīrīt plastmasas traukus, atjaunot sudrablietas, kā arī dezinficēt vietas, kur uzkrājas visvairāk mikroorganismu, piemēram, virtuves dēlīti.

Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.