Pilna māja mīlestības jeb kā radīt omulības sajūtu mājās | MESTIRAM.LV

Reizēm paši siltākie un neaizmirstamākie mirkļi dzimst nevis tuvos un tālos ceļojumos, izsmalcinātos restorānos vai krāšņos svētkos, bet gan pašu mājās. Ja tuvojošos mīlestības (vai jebkuru citu) dienu vēlies svinēt mājās, lūk, daži padomi, kā pārvērst savu māju par īstu mīlestības oāzi.

Gaismas rotaļas

Aukstajos un tumšajos gadalaikos gaismas mājās var būt pārāk maz. Ja tevi pēdējā laikā arvien biežāk pārņem slikts garastāvoklis un mājās vairs nejūties omulīgi, iespējams, pie tā vainīgas lampas un spuldzītes! Piešķir telpai siltu un patīkamu noskaņu, ievērojot dažus vienkāršus principus.

Intensitāte. Balta un spilgta gaisma palīdz koncentrēties un ir lieliski piemērota darbam, taču mājās, kur vēlies radīt mierīgu un patīkamu gaisotni, izvēlies blāvus un siltus toņus – dzeltenīgu, pat nedaudz oranžu gaismu. Pretēji spilgti baltiem toņiem silta gaisma palīdz saglabāt stabilu emocionālo stāvokli un pat tiek izmantota depresijas ārstēšanai, jo veicina pozitīvas sajūtas, prieku un smieklus.

Gaismas saliņas. Omulīgu garastāvokli mājās palīdz radīt arī noslēpumainas ēnu spēles. Vienu gaismekli, kas izgaismo visu istabu, nomaini pret vairākiem atšķirīgiem gaismas avotiem – tā radīsi jaukas gaismas saliņas istabā. Uz palodzes vai zema galda lieliski iederēsies sveces, tumšāko istabas daļu omulīgi atdzīvinās dzeltenīgu lampiņu virtene, bet visvairāk gaismas velti visiecienītākajam stūrītim – krēslam, grāmatu plauktam vai citam īpašam istabas elementam. Tādas gaismas saliņas ne vien acumirklī piepildīs telpu ar siltumu, bet arī akcentēs īpašu gaismas “satikšanos” telpu lielā istabā.

Mēbeļu izkārtojums un Feng Shui gudrības

Feng Shui principi nav tāpat vien izdomāti – tie mudina meklēt harmoniju un pozitīvu enerģiju,  un daži no tiem sakrīt ar psihologu padomiem par mājas iekārtošanu. Izmēģini tos savās mājās!

Vieta, kur labprāt sēdi. Krēslam vai sofai, kurā plāno omulīgi ieritināties, būtu jāstāv tā, lai tu vienmēr redzētu ieeju istabā, un pēc iespējas tuvāk sienai. Aiz muguras jābūt pēc iespējas mazāk lietām, kas novērš uzmanību. Dīvānam lieliski piemērots būs istabas stūris, no kura paveras visplašākais skats. Tas ir ne tikai Feng Shui princips, bet arī mūsu instinktu diktēta vajadzība – mēs vēlamies pēc iespējas vairāk kontrolēt vidi sev apkārt.

Uzmanības traucēkļi. Visi omulības meklējumi būs lemti neveiksmei, ja istabā atradīsies pārāk daudz mantu. Pāris detaļas kā sveces, lampiņas vai istabas augs vidi nesabojās, tomēr, ja istabā glabā velosipēdu, darba datoru un daudzskaitlīgu statuešu kolekciju, vismaz šim skaistajam vakaram par godu paslēp tos citur. Telpa kļūs “vieglāka”.

Pieci elementi. Mēdz teikt, ka harmoniju mājās palīdz ieviest 5 elementu kopums – zeme, koks, uguns, ūdens un metāls. Tas nenozīmē, ka padoms jāuztver burtiski. Atrodi atsevišķas detaļas, kas simbolizē šos elementus. Vislabāk palīdz krāsas, piemēram, kā uguns simbolu izvēlies sārtos un dzeltenīgos toņus, bet koku aizstās brūnās krāsas. Zemes elementu pārstāv dažādi akmentiņi un kristāli vai smilšu krāsas detaļas; metālu simbolizē metāla vāzes un svečturi, bet ūdeni – spoguļi vai peldošās sveces. Tikai nepārcenties un nepiekrauj jaukos stūrīšus ar šo piecu elementu imitācijām! Reizēm pietiek pārliecināties, ka viens elements nav vairāk dominējošs kā citi – saskaņā ar šo filozofiju tas var būt viens no iemesliem, kādēļ vēl aizvien neesi omulīgi iejuties.

Mājas tekstīlijas

Lai siltums, kuru izdevies radīt, neizgarotu, bet “iesūktos” jaukajā istabā, būs nepieciešami siltuma sargātāji – mājas tekstīlijas un audumi. Tos pārdomāti izvietojot, tava māja iegūs omulības un pabeigtības sajūtu.

Piemērotākie audumi. Paši maigākie materiāli kā vilna un kašmirs tiek uzskatīti par īstiem omulības simboliem. Atšķirībā no zīda, ādas vai lina auduma, to pieskāriens silda. Tādēļ nemeties meklēt jaunu dīvānu, īpaši ja tas apvilkts ar ādu vai raupju audumu. Labāk uzklāj vecajam dīvānam lielu adītu pārklāju, kuru ieraugot, tā vien gribas ieritināties tā siltajā apskāvienā.

Ja vakaru esi nolēmusi veltīt sev

Pat ja negaidi nevienu ciemos,  palutini sevi. Viss dīvāns paredzēts tikai tev? Lieliski! Paliks vairāk vietas mīkstiem spilveniem un maigiem audumiem! Izveido savu īpašo gaismas saliņu un pavadi vakaru ar iemīļoto grāmatu vai mājas kino seansu. Pacensties sevis dēļ var būt daudz vienkāršāk nekā citu dēļ – tu taču vislabāk zini, kas tev patīk un palīdz justies omulīgi!

Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.