Pasaki, kā izskatās tavās mājās, un es pateikšu, kas esi tu | MESTIRAM.LV

Manas mājas – mans cietoksnis. Taču mēdz būt arī tā, ka saspringtā ikdiena un ieradums krāt dažādas lietas ar domu “nākotnē noderēs”, tomēr nerada to īsto miera sajūtu. Lai arī kārtošna ne katram ir iemīļotākā nodarbe, pētījumi liecina, ka cilvēki, kuru mājas ir kārtīgas, piedzīvo mazāk stresa, nekā tie, kuriem kārtība nav prioritāte.

Kādas mājas – tāds cilvēks?

Lai arī mājas nav galvenais indikators, pēc kura iespējams izdarīt secinājumus, tomēr tā kārtība atstāj zināmu iespaidu par pašu cilvēku.

  • Daudz lietu mājās ne vienmēr nozīmē, ka saimnieks ir bezcerīgs mantu krājējs. Ja aizpildītā telpa netraucē ne viņam pašam, ne ģimenes locekļiem, tad tāds krājējs var būt vienkārši kolekcionārs.
  • Lietu bagātība var norādīt arī uz citām cilvēka īpašībām – noslēgtību, nespēju pielāgoties, nedrošību.
  • Tāpat, tie, kuriem ir nosliece uz krāšanu, iespējams, ir piedzīvojuši karu, nabadzību, trūkumu, traumas, bet lietas glabā sasniegto mērķu, sentimentu un atmiņu labad.
  • Nosliece kārtot var būt iedzimta vai iegūta. Vieni jau piedzimst ar noslieci uz kārtīgumu un organizētību, citiem lielu ietekmi atstāj tas, kas piedzīvots ģimenē.

Kārtība mājās – tīras domas

Tas ir ļoti saistīts. Ja piedzīvojam grūtu dzīves posmu un galvā valda haotiskas domas, kuras nespējam sakārtot vienotā procesā, viens no efektīvākajiem veidiem, kā ieviest kārtību galvā, ir sakārtot savas mājas.

Apkārtējās lietas novērš mūsu uzmanību un traucē koncentrēties, tādēļ tīrīgā vidē mūsu prāti sarežģītas situācijas atrisina ātrāk. Tāpat, aktīvi veicot kārtošanu, pieveiksim tādas emocijas kā dusmas vai frustrācija.

Kārtošana ir bauda

Vai tā var būt? Tiešām var! Šie divi stāvokļi ir savstarpēji saskaņoti, tik vajag nedaudz iztēles.

Daži padomi, kā kārtošanu padarīt patīkamāku:

  • Mūzika – uz pilnu jaudu. Tajā laikā, kad tiek slaucīti putekļi, žauta veļa vai darīti citi kārtošanas darbi, klausies mūziku vai informatīvus raidījumus. Tas samazinās vilšanos, ka, veicot kārtošanu, tērē savu laiku, turklāt mūzikai piemīt gan nomierinoša funkcija, gan rada pozitīvu noskaņojumu.
  • Mājas kārtošana – vingrošana. Maini skatījumu uz kārtošanu un, veicot to intensīvāk, padari to par treniņu, kuram, starp citu, sakrājušos dienas darbu dēļ ne vienmēr pietiek laika.
  • Laba kompānija. Neveic to viens! Veikt kārošanas darbus ir daudz vieglāk kopā ar kompāniju, tādēļ, iesaistot kaut vienu ģimenes locekli, process kļūs daudz vienkāršāks un tas ir veids, kā kopā pavadīt vairāk laika.
  • Motivējoša atlīdzība. Pēc kārtošanas apdāvini sevi ar iemīļotu atpūtu, ēdienu vai līdzīgām patīkamām lietām, tas būs kā apbalvojums sev par paveikto, kā arī patīkama relaksācija tīrā un smaržīgā telpā.
Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.