Nopelni karmas punktus ar labiem darbiem Ziemassvētkos! | MESTIRAM.LV

Ja tevi pārņēmušas svētku rūpes un nemanot jau esi sākusi burkšķēt uz Ziemassvētkiem, kas ik gadu atgriežas, tad, iespējams, ir laiks atcerēties, ar ko patiesībā šis laika posms ir īpašs. Ziemassvētku laiks ir brīnumu pārpilns, unšo brīnumu varam radīt mēs paši. Daudziem Ziemassvētku laiks ir cerību laiks, un tādu cilvēku ir vairāk nekā mūsu pašu tuvāko un draugu.

Sajust Ziemassvētku patieso garu palīdzēs nevis skraidīšana pa svētku noskaņā izgreznotiem veikaliem, bet gan labi darbi, kurus var veikt ikviens.

Grāmatas

Pārskati savu grāmatu plauktu. Visticamāk, lielāko daļu no tajā esošajām grāmatām esi lasījusi vien vienu reizi, bet tagad tās krāj putekļus. Tu taču vari dot šīm grāmatām iespēju dzīvot vēl vienu dzīvi un uzdāvināt patīkamu lasīšanas prieku citiem! Lūk, daži padomi, kā to izdarīt.

  • Ierīko grāmatu apmaiņas stūrīti savā kāpņu telpā. Izvēlies vietu, kur ikviens kaimiņš var atstāt jau izlasītu grāmatu un paņemt jaunu, citu kaimiņu atnestu. Uzsāc aizraujošu iniciatīvu, kuru varēsi īstenot visa gada garumā
  • Uzdāvini grāmatu bibliotēkai. Iegriezies savas pilsētas vai citā, mazākas pilsētas bibliotēkā – laba lasāmviela šeit vienmēr tiek gaidīta. Vari uzdāvināt gan paša lasītu, gan jaunu, bibliotēkā ļoti gaidītu grāmatu.
  • Dāvā lasītprieku bērniem. Visticamāk, mājās tev joprojām ir kaste, kas pilna ar bērnībā lasītām grāmatām vai dārgām mācību grāmatām Piezvani uz savu bijušo skolu vai bērnu dārzu – to bibliotēkas labprāt pieņems tavas bērnības lasāmvielu. Tāpat bērnu grāmatas vari aiznest uz labdarības veikalu “Otrā elpa”, kur nauda par pārdotajām lietām tiek novirzīta labdarībai.

Lietas

Kamēr pērc dāvanas tuvākajiem, vienu otru skaistu dāvanu vari nopirkt arī tiem, kuriem svētki parasti mēdz būt nedaudz pieticīgāki. Kā izvēlēties, ko pirkt un kam dāvināt?

  • Sazinies ar savas pilsētas sociālo dienestu. Tur strādājošie cilvēki palīdzēs sazināties ar ģimeni, kuru tavas dāvanas iepriecinās vairāk, nekā spēj iedomāties. Varbūt ģimenē augošam mazulim nepieciešami jauni zābaciņi, bet mammai jau labu laiku nav bijusi iespēja atpūsties un patērzēt pie gardas kafijas tases. Gan tavas dāvanas, gan šādai ģimenei veltītais laiks var kļūt par neaizmirstamu svētku mirkli. Tāpat vēlmes palīdzēs piepildīt SOS bērnu ciemats un labdarības veikals “Otrā elpa”.
  • Visticamāk, tu pazīsti ne vienu vien kaimiņos dzīvojošu cilvēku, kas svētkus parasti sagaida bez tuviniekiem. Varbūt ir laiks iegriezties ciemos vai uz sava svētku galda nolikt vēl vienu šķīvi? Laiks, kurā dalies, šiem cilvēkiem būs nenovērtējama dāvana. Dalīties ar to vai piepildīt sapni vari palīdzēt arī kādā veco ļaužu pansionātā vai aprūpes centrā.
  • Atsevišķas mājās esošās lietas, piemēram, pledus, dvieļus vai plīša rotaļlietas, vari uzdāvināt četrkājainajiem draugiem. Dzīvnieku patversmju iemītnieku vēlmes ir pieticīgas – viņiem nepieciešama barība, kakla siksnas, zāles, bet viņu pieskatītājiem – tīrīšanas līdzekļi vai vienkārši tava palīdzība, pastaigājoties ar mājdzīvniekiem.

Uzdāvini savas vēlmes citiem!

Ja katru gadu ar draugiem lauzāt galvas, ko viens otram vēlaties dāvināt, iespējams, ir laiks vienoties, ka šogad visu naudu, ko veltītu dāvanai, veltīsiet kādam skaistam mērķim. Izvēlieties iestādi, ģimeni vai iniciatīvu, kuru vēlaties atbalstīt, sagādājot vairāk prieka, nekā sagādātu draugs, dāvanā saņemot vēl vienu grāmatu vai krūzīti. Ja grūti izvēlēties, kam dāvāt, pajautā fondam “Ziedot.lv”.

Padoms, kas piepilda sapņus un dāvā karmas punktus: ja jau kuro gadu atkārto, ka tev viss ir un dāvanas nav vajadzīgas, šogad saviem tuvākajiem pasaki, ka vēlies bērnu grāmatas, dzīvnieku ēdienu vai rotaļlietas. Tas pamudinās arī citus pievienoties labiem darbiem!

Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.