Ko vajadzētu zināt par tīrīšanas līdzekļiem? | MESTIRAM.LV

Vēlme pēc mājokļa tīrības un kārtības nav nekas pārdabisks. Tīrība mums visbiežāk saistās ar ūdeni, lupatām un sadzīves ķīmijas līdzekļiem. Tomēr cīņā ar netīrumiem nevajadzētu pārcensties. Der atcerēties, ka tīrīšanas procesam pietiek vien ar dažiem pilieniem ķīmisko tīrīšanas līdzekļu, bet to pārdozēšana var kaitēt veselībai.

Sterilitāte – nekas labs imunitātei

Mūsdienu pasaulē dzīvojam tīrāk un sterilāk nekā jebkad agrāk. Lai arī tīrība palīdz pasargāt sevi un apkārtējos no daudzām slimībām, nevajadzētu zaudēt galvu sterilitātes dēļ. Pārlieka ķīmisko tīrīšanas līdzekļu lietošana laika gaitā var veicināt dažādas dermatoloģiskas saslimšanas, elpceļu slimības un alerģijas.

Sterilitāte īpaši kaitīga var būt bērnībā – saskarsme ar mazāku mikrobu daudzumu var būt viens no faktoriem, kas provocē alerģijas attīstīšanos vēlākos gados. Ja bērns no mazām dienām nesaskaras ar alergēniem, viņa organisms nepierod cīnīties ar baktērijām un vīrusiem.

Ja vien cilvēks nav alerģisks, nevajadzētu dzīvot pārlieku sterili. Bet cilvēkiem, kurus nomoka alerģijas, būtu jācenšas samazināt iespējamo alergēnu daudzumu mājās un ik dienu jāvēdina telpas, regulāri jāmazgā aizkari un gultasveļa, jāsamazina paklāju, mīksto rotaļlietu un grāmatu daudzums mājās.

Ķīmiski vai dabīgi līdzekļi?

Lietojot tīrīšanas līdzekļus ar ķīmiskām vielām sastāvā, ir svarīgi izlasīt lietošanas instrukciju un ievērot tajā sniegtās norādes – tādējādi būsiet droši, ka līdzekli lietojat pareizi un nekaitēsiet ne sev, ne apkārtējiem.

Tīrot ar ķīmiskajiem līdzekļiem, obligāti velciet gumijas cimdus, lai nenodarītu kaitējumu ādai. Lietojot šādus līdzekļus, vajadzētu ieslēgt ventilatoru un atvērt logus, lai ķīmiskās vielas ātrāk izvēdinātos un neiekļūtu elpceļos.

Meklējot alternatīvas, lai samazinātu ķīmisko tīrīšanas līdzekļu daudzumu vai no tiem vispār atteiktos, tos var aizstāt ar dabīgiem tīrīšanas līdzekļiem, kurus var atrast ikvienā mājā.

  • Dzeramā soda

Sodas un ūdens maisījums var tikt izmantots ne tikai telpu kārtošanai, bet arī apavu, apģērbu, paklāju un mīksto mēbeļu kopšanai un pat cīņā ar pelējumu. Soda var iztīrīt no auduma virsmas vīna, rūsas un lūpu krāsas traipus. Dzeramās sodas šķīdums arī lieliski novērš nepatīkamus aromātus.

  • Citronskābe

Šī skābe ir piemērota vannas istabas tīrīšanai, jo lieliski izšķīdina netīrumus. Citrona sula efektīvi notīra piekaltušas ēdienu atliekas uz šķīvjiem, lieliski spodrina metāla galda piederumus un traukus, palīdz atbrīvoties no rūsas.

  • Etiķis

Šis līdzeklis ir viens no pasaulē populārākajiem universālajiem ekoloģiskajiem tīrīšanas līdzekļiem, turklāt tas ir drošāks par ķīmiskajiem, hloru saturošajiem, tīrīšanas līdzekļiem. Atšķaidīts etiķis būs lieliski piemērots logu, koka parketa, paklāju traipu, dušas aizkaru, mēbeļu pārvalku, matraču, stikla izstrādājumu tīrīšanai. Tas arī efektīvi notīra un izbalina keramiskās flīzes un to šuves.

  • Sāls

Sāls ticis izmantots kopš seniem laikiem, lai notīrītu vara priekšmetus. Varat pagatavot sāls un etiķa maisījumu – šī kombinācija ir visai efektīva, ne tikai tīrot netīrumus no izlietnēm un dušas aizkariem, bet arī kaļķa nosēdumus un pelējumu. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka sāls var saskrāpēt atsevišķu metāla un plastmasas priekšmetu virsmu.

Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.