Nepārcenties ar tīrību! | MESTIRAM.LV

Ja doma vien par mājas kārtošanu tevī raisa vēlmi pārcelties uz neapdzīvotu salu, kur vispār neko nevajadzētu uzkopt, tad mums tev ir laba ziņa. Dažus uzkopšanas darbus tu veic pārāk bieži vai pārāk rūpīgi! Tādēļ šoreiz iepazīstināsim ar piecām lietām, ko bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem reizēm vari piemirst, un tas visiem nāks tikai par labu.

Pārlieku tīri trauki. Trauku mazgājamā mašīna ir radīta tam, lai tiktu taupīts laiks un ūdens. Tomēr daudzi pirms netīro trauku ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā tos vēl noskalo ar ūdeni. Šī ir pilnīga laika tērēšana, atzīst mūsu efektīvas tīrības eksperti. Trauku mazgājamo mašīnu mazgāšanas līdzekļu sastāvā ir fermenti, kas pieķeras ēdiena daļiņām un izšķīdina netīrumus. Ja ievietoji trauku mašīnā jau noskalotu šķīvi, mazgāšanas līdzekļa daļiņām vienkārši nebūs, pie kā pieķerties, tādēļ arī trauki nebūs tik tīri nomazgāti. Vienmēr no šķīvjiem novāc lielākas ēdiena paliekas, taču netērē ūdeni trauku skalošanai, ja plāno ievietot tos trauku mazgājamā mašīnā!

Paklājs un mīkstās mēbeles. Tas nenozīmē, ka tev jāatsakās no putekļsūcēja.  Viegli notīrīt paklājus un mīkstās mēbeles ir būtiski. Tomēr, ja tos regulāri tīri ar mitru lupatiņu, vari tam nodarīt lielu kaitējumu. Mitrums un bieža speciālo uzkopšanas līdzekļu lietošana padara paklājus un mīkstās mēbeles mazāk izturīgus, un pie tiem vieglāk pieķeras netīrumi. Tas var novest pat līdz auduma pelēšanai. Profilaktisku paklāju un mēbeļu mazgāšanu labāk uzticēt profesionāļiem.

Čuguna pannas. Pannu mazgāšanai bieži izmantojam parasto trauku mazgāšanas līdzekli. Šāda tīrīšana čuguna pannai tikai kaitēs. Trauku mazgāšanas līdzeklī esošās aktīvās vielas var sabojāt čuguna pannas virsējo slāni, kas gādā, lai ēdiens nepiedegtu. Nemērcē čuguna pannu putās, vienkārši pagaidi, kamēr tā atdzisīs, noskalo to ar ūdeni, ja nepieciešams, notīri ar sūkli un izslauki ar papīra dvieli. Ar to pietiks!

Koka mēbeles. Bieži ar mitru lupatiņu un nepiemērotiem tīrīšanas līdzekļiem tiek tīrītas arī dabīgas koksnes mēbeles. Šādi samazinās koka izstrādājumu kalpošanas ilgums un bojājas dabīgā krāsa. Pat tīrs ūdens uz dabīgām koka virsmām var atstāt grūti likvidējamus traipus, bet pārmērīga slaucīšana ar mitru lupatiņu vai universāliem tīrītājiem izraisa plaisāšanu, stūru šķelšanos un citus neatgriezeniskus bojājumus. Ja vien koka mēbele nav pārklāta ar aizsargājošas lakas slāni, tā jātīra uzmanīgāk. Putekļu un netīrumu tīrīšanai pietiks ar nedaudz samitrinātu, bet ne slapju lupatiņu.

Džinsi. Džinsu audumu nav ieteicams mazgāt pārāk bieži. Pat slavenākie džinsu ražotāji pasaulē savus izstrādājumus iesaka mazgāt pēc iespējas retāk – tikai tad, ja radusies nopietna vajadzība. Kādēļ? Džinsa audums mazgāšanas laikā zaudē izturību un oriģinālo krāsu. Turklāt džinsa apģērbi dabīgi nonēsājas, pielāgojoties tavām ķermeņa līnijām, un gaišākas krāsas joslas rodas tur, kur tām jābūt. Mazgājot mēs šīs nedaudz nodilušās vietas izbalinām vēl vairāk, un galu galā pat visdārgākie džinsi sāk izskatīties pēc ne sevišķi kvalitatīvi nokrāsota auduma. Ja vēlies, lai tavi džinsi kalpo pēc iespējas ilgāk, mazgā tos tikai remdenā vai vēsā ūdenī, vislabāk ar rokām un ne biežāk kā reizi pāris mēnešos.

Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.