Ļauj ienākt mājās pavasarim! | MESTIRAM.LV

Pavasara smaržas un sajūtas nav iespējams sajaukt ne ar ko citu. Pavasaris ienāk mūsu mājās pa pavērtiem logiem un sirdīs – pēc pastaigas pavasara saulē. Visticamāk, tu jau dzīvo ar pavasara sajūtu, taču tava māja vēl aizvien atgādina ziemas migu. Mostoties dabai, ir laiks uzplaukt arī videi ap tevi. Šeit būs pāris līksmu padomu, kas ļaus tavai mājai uzplaukt pavasarī! 🙂

Pavasaris domās

Ziemā nereti ieslīgstam “ziemas miegā” un krietni paslinkojam ar pamatīgiem tīrīšanas darbiem. Tāpēc nav brīnums, ka veidojam uzkrājumus, kas tikai šķietami ir nepieciešami. Reizēm šis “ziemas miegs” izstiepjas visa gada garumā. Mājās trūkst viegluma, bet māla sīklietiņu kolekciju izmest negribas… Pavasaris ir izcili piemērots laiks šķirošanas darbiem, kad pati daba mudina saņemties un spert drosmīgu soli, lai atbrīvotos no visa nevajadzīgā.

Pazīmes, ka esi “krājējs (-a)”:

  • tev ir svarīgas visas apkārt esošās lietas un šķiet, ka nākotnē tās pilnīgi noteikti noderēs – pat tad, ja mēnešiem ilgi neesi tām pieskāries (-usies);
  • izsverot, vai lieta tev joprojām vajadzīga, tu domā par tās cenu, nevis par to, cik pacietības vajadzēs, lai atrastu tai atbilstošu vietu;
  • tu piešķir emocionālu nozīmi visdažādākajām lietām, pielīdzinot tās savām spilgtākajām atmiņām;
  • tava māja atgādina muzeja krājumu glabātuvi.

Ja lasot  piekrītoši māji ar galvu, tomēr jūti vēlmi ielaist mājās pavasari un atbrīvot vietu svaigām idejām, tevi varētu motivēt godīgas atbildees uz dažiem jautājumiem: “Cik bieži šo izmantoju šo lietu?”, “Kad man tā pēdējo reizi bija vajadzīga?”, “Cik grūti to būtu iegādāties, ja man tās nebūtu, taču pēkšņi ievajadzētos?” Turklāt, atbrīvojoties no lietām, tu neatbrīvojies no atmiņām – tās dzīvos tavās domās, bet ne plauktos.

Pavasaris acīm

Likvidē putekļu krājumus skapjos un atvilktnēs un atgūtās brīvās vietas uzpos ar pavasara akcentiem!

  • Paslēp (vai, kā jau iemācījies, izmet) omulīgajos ziemas vakaros dedzinātās sveces. Nomaini tās ar vāzēm, kurās ievieto ilgi zaļojošos eikalipta zariņus vai iecienītos pavasara ziedus.
  • Pamodini atmiņas. Atbrīvojies no lietām, kuras tev nav vajadzīgas. Atceries, ka lietas nav fotogrāfijas! Fotogrāfijas, kas rada emocijas (izņemot atmiņas par Ziemassvētkiem), ierāmē un novieto līdzās pavasara ziediem.
  • Uz laiku atvadies no siltajām mājas tekstilijām – vilnas pledi “biedē” pavasari. Nākamo salu tie mierīgi var gaidīt skapī, kamēr māju rotā izteiksmīgu krāsu dekoratīvie spilveni.

Pavasaris ožai

Kad ziema dodas prom no tavām mājām, tā aiz sevis bieži atstāj biezu putekļu kārtu, savukārt par pirmajām pastaigām svaigā gaisā liecina netīrumi, kas no apaviem mistiskā kārtā uzrodas visā mājā.

Aizkari.  Līdzās radiatoriem esošie aizkari bieži uzkrāj vairāk putekļu, nekā vari iedomāties, un tie var būt izraisīt alerģijum! Lielu daļu aizkaru var mazgāt veļas mašīnā (tikai saudzējošā režīmā), pievienojot dažus pilienus iecienītās ēteriskās eļļas.  Pēc tam, kaut vai mitrus, tos var piekarināt atpakaļ, lai žūst. Tā māju caurvīs tavs iecienītākais aromāts.

Paklājs. Lai iztīrītu paklāju šoreiz ar putekļsūcēju vien nepietiks. Pavasara sākums pieprasa tīrīšanu “no sirds”.

  • Mitrajai tīrīšanai izmanto ūdens un etiķa maisījumu: samaisi tos vienādās proporcijās, samitrini maisījumā lupatiņu un rūpīgi ierīvē visu paklāju. Tikai neaizmirsti ieslēgt savu iecienīto mūziku, lai būtu vieglāk un līksmāk!
  • Pagatavo maisījumu, kas sniedz paklājam smaržu: saujai pārtikas sodas pievieno 10 pilienus iecienītās ēteriskās eļļas. Maisījumu kārtīgi samaisi, lai eļļa pilnībā iesūktos. Kad vēlēsies atsvaidzināt mājas, nelielu daudzumu smaržīgās sodas uzkaisi uz paklāja, paturi 5 minūtes un iztīri ar putekļsūcēju. Viss!

Vairāk iedvesmas, kā atsvaidzināt māju pavasarī, meklē, izejot pastaigā! Mostošās krāsas, smaržas un pavasarīgās skaņas var būt lielisks iedvesmas avots, ko no dabas pārnest mājās. Varbūt šogad tie būs pūpolu zari vai tādā pašā vārdā nodēvēts mīļš un pūkains jauns mājas iemītnieks? 🙂

Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.