Ķepaiņi mājās: kā tikt galā ar traipiem, nepatīkamiem aromātiem un citiem “pārsteigumiem” | MESTIRAM.LV

Kārtības ievērošana mājās ir pašsaprotama lieta ikvienam ģimenes loceklim, ja vien tas nav pūkains, četrkājains mīlulis. Ķepaiņiem ir pašiem savi noteikumi, kas  jāievēro arī cilvēkiem. Lūk, daži padomi, kas palīdzēs tikt galā ar tādiem pārsteigumiem kā traipi uz paklāja, nepatīkami aromāti vai mājdzīvnieku nebēdnību sekas.

“Pārsteigumi” un to atstātie traipi uz paklāja vai mēbelēm

Reizēm pat paši priekšzīmīgākie četrkājaiņi izkāpj no gultas ar kreiso ķepu. Tad gadās nepatīkami pārsteigumi, par kuriem vēl ilgi atgādina paklāji un mēbeles. Tomēr ir pāris vienkārši risinājumi, kā sniegt mājai “ātro palīdzību”.

 1. Savāc notikuma vietā visu lieko.
 2. Samaisi vienādās daļās siltu ūdeni un etiķi, tad maisījumam pievieno dažus pilienus trauku mazgājamā līdzekļai.
 3. Maisījumu uzmanīgi uzlej traipam un ierīvē ar mitru lupatiņu. Lupatiņu izmazgā, vēlreiz samitrini ar maisījumu un atkal ierīvē traipu. Atkārto šo procedūru, līdz nevēlamās sekas novērstas. Etiķis likvidēs arī nepatīkamo smaržu.

Iestāvējušies traipi uz paklāja prasīs nedaudz vairāk pacietības.

 1. Visu traipu aplej ar etiķi.
 2. Uzber sodu, līdz tā sāk putot. Kad traips nožuvis, pārpalikumu noslauki un izsūc ar putekļsūcēju.
 3. Sevišķi izteiktu traipu likvidēšanai var nākties šo maisījumu paturēt dažas stundas vai visu dienu.

Aromātu likvidēšana

Mājās, kur dzīvo četrkājainie draugi, mīt ne tikai sirds siltums, bet arī dažādi, ne vienmēr patīkami aromāti. Zinot, kur tie slēpjas, nav grūti situāciju labot.

 • Regulāri mazgā mājdzīvnieka guļvietu un rotaļlietas. Mazgāšanas līdzekli samaisi ar etiķi vai smaržu neitralizējošu sadzīves tīrīšanas līdzekli.
 • Biežāk mazgā aizkarus, spilvenu pārvalkus, pārklājus un citas mājas tekstīlijas.
 • Grīdu mazgāšanai lieto karstu ūdeni un smaržu neitralizējošu mazgāšanas līdzekli.
 • Paklājus vai mēbeles, ko nav tik viegli izmazgāt, reizēm apsmidzini ar ūdens un etiķa maisījumu. Paklājiem etiķa vietā vari izmantot sodu, tikai, maisījumam izžūstot, neaizmirsti paklāju izsūkt ar putekļsūcēju.
 • Bieži tīri putekļsūcēja filtru un maisiņus, kuros, visticamāk, lielākā daļa netīrumu ir mājdzīvnieka spalvas.

Ieviešot šos paradumus ikdienā, nepatīkamās smaržas nenāksies maskēt ar aromātiskajām svecēm vai jūras dzestruma izsmidzinātājiem, kuri mājdzīvnieku kaitinās ne mazāk kā pašu saimnieku.

Pedantiska saimnieka padomi

Mājdzīvnieka dēļ nenāksies piedzīvot galvassāpes, ja apgūsi dažus kārtības zelta noteikumus.

 • Ja suns vai kaķis met spalvu, visticamāk, esi pieradis dzīvot lidojošu spalvu karalistē. Pilnībā no tām izvairīties neizdosies, taču nedaudz situāciju uzlabos bieža mājdzīvnieka ķemmēšana (protams, ne istabā!), labs putekļsūcējs un pa rokai novietoti lipīgie apģērbu rullīši.
  Padoms ātrai uzkopšanai: tā vietā, lai mēbeļu virsmām pārvilktu ar roku, dari to ar gumijas cimdu – tā nomaldījušās spalvas savāksi ātrāk.
 • Vietas, kur mājdzīvniekam patīk gulēt (zem dīvāna, uz dīvāna, uz paklāja utt.), pārklāj ar viegli mazgājamiem pārklājiem. Tā mīlulis jutīsies ērtāk, bet dažādas virsmas būs pasargātas no nevēlamām smaržām un netīrumiem.
 • Pie ārdurvīm ierīko tīrības stūrīti ar papīra dvieļiem, slotiņu un ūdens izsmidzinātāju. Izklausās pēc komplekta ātrai apavu tīrīšanai, taču tas lieliski noderēs, kad kopā ar mājdzīvnieku atgriezīsies no pastaigas! Obligāti notīri četrkājainā drauga ķepas, pirms viņš dodas istabā.
 • Vienmēr turi pa rokai izsmidzinātāju ar iepriekš sagatavotu maisījumu no ūdens un etiķa ātrai tīrīšanai un smaržu neitralizēšanai. Tā jau laikus sagatavosies “pārsteigumiem”.
Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.