Kādas problēmas rada netīrs mājoklis? | MESTIRAM.LV

Enerģijas trūkums mājās var ne tikai ietekmēt garastāvokli, bet arī attiecības ģimenē. Putekļu vāli kaktos un mitras sienas var slēpt kaitēkļus un pat radīt ļoti nopietnas veselības problēmas. No otras puses, sterila vide arī nepalīdz, it īpaši bērniem. Mēs pašlaik dzīvojam daudz tīrākā vidē nekā pirms 100 gadiem, varētu pat teikt – mūsu dzīves telpa ir salīdzinoši sterila.

Vai putekļi mājās ir bīstami?

Mēs nebaidāmies no tā, kā un ar ko tīrām savus mājokļus, īpaši jau dzīvojot pilsētā. Eksperti min, ka veselam cilvēkam putekļi nav bīstami, tomēr liels to daudzums var kairināt elpceļus, izraisot šķaudīšanu un klepu. Svarīgi zināt, ka putekļi nav viendabīgi, tie sastāv no sīkiem gruzīšiem, kas iekļūst telpās no ielas, kvēpiem, dzīvnieku spalvām, pārtikas daļiņām, putekļu ērcītēm un pelējuma. Šīs komponentes izraisa alerģiju simptomus, tādēļ, lai izvairītos no alerģijas vai astmas, nepieciešams samazināt putekļu daudzumu mājās.

Kas mums jāzina par putekļu ērcītēm?

  • Putekļu ērcītes dzīvo siltās un mitrās vietās, piemēram, gultā, matracī, mēbelēs, biezos un smagos aizkaros, mīkstajās rotaļlietās, grāmatu plauktos un paklājos.
  • No tām nav iespējams pilnībā atbrīvoties, tomēr tīrība un kārtība mājās var samazināt to daudzumu.
  • Ar putekļu ērcītēm vislabāk cīnīties, mazgājot gultas veļu vismaz sešdesmit grādos, kā arī regulāri tīrot grīdu un plauktus, lai putekļu daudzums nepalielinātos.
  • Ļoti alerģiskiem cilvēkiem vajadzētu atteikties no mīkstajām rotaļlietām, paklājiem, bieziem aizkariem, dzīvniekiem. Vajadzētu rūpēties, lai telpās nebūtu ļoti daudz grāmatu un neuzkrātos gultas veļa.
  • Protams, neaizmirstiet par telpu vēdināšanu!

Pelējuma radītās briesmas

Pelējums ir ārkārtīgi neveselīgs ikvienam, pat cilvēkiem, kuri necieš no alerģijām. Savukārt tiem, kuriem ir alerģija pret pelējumu, tas var saasināt simptomus. Pelējumam ir tendence augt tumšās vietās, īpaši, ja tās ir siltas un mitras – visbiežāk vannas istabās un telpu stūros. Tas var būt kaitīgs, jo var izraisīt astmu, alerģisku slodzi, aizliktu degunu. Telpas, kur uzkrājas vai var uzkrāties mitrums, profilakses nolūkos ir svarīgi uzturēt tīras un bieži vēdināt,.

Putekļu apkarošanas ieroči

  • Izvēloties mājas tīrīšanas līdzekļus, rūpīgi izlasiet etiķeti, kāds ir to sastāvs.
  • Tīrot māju, vienmēr valkājiet cimdus, lai pasargātu ādu no kairinājuma.
  • Tīrīšanas slotām un birstēm jābūt labi nosusinātām, lai tās nesmirdētu.
  • Dabīgie tīrīšanas līdzekļi – soda, citronskābe, etiķis – ir efektīvi un piemēroticīņai ar pelējumu un mājas tīrīšanai.
  • Ņemiet vērā, ka pārmērīga sterilitāte ietekmē arī bērnus. Bērniem, kas dzīvo īpaši tīrā vidē, vēlāk var sākt attīstīties alerģiskas slimības, jo ​​viņu organismam neizdodas pārvarēt alerģiju un cīnīties ar to.
Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.