Kā kārtības jautājumu nepārvērst strīdā? | MESTIRAM.LV

Strīdi par kārtības nodrošināšanu mājoklī ir viens no visbiežākajiem iemesliem ģimenes konfliktam. Traips uz stikla galdiņa, zobu pastas atstātie pleķi vai nenomazgāta rīta kafijas krūze ir pietiekams iemesls lielai vārdu apmaiņai. Ko darīt, lai ūdens glāzē neizceltos vētra, bet, ja jau ir izcēlusies, kā to atrisināt bez lieliem kaitējumiem?

Es esmu kārtīga, bet viņš…

Konflikti par kārtību visbiežāk rodas dažādu kārtības “līmeņu” dēļ. Vienam ir labi, ja ir vieta gultā, kur apgulties, cits neaizmigs, ja izlietnē būs nenomazgāta tējas krūze.

Tomēr, ja dzīvojat kopā un kārtības “radari” nedarbojas vienādi, vispirms tas ir jāizrunā. Var būt tā, ka vienkārši atšķiras kārtošanas ritmi, piemēram, tev kārtošana ir rīta nodarbe, bet partneris to vēlas darīt tikai vakarā u.tml.

Ja atsevišķas lietas tevi vai mājiniekus sevišķi kaitina, tās vajag uzskaitīt un rast kompromisu. Runājoties, centies būt pēc iespējas sirsnīgāka, paskaidro partnerim, kādēļ kaitina nekārtība virtuvē un ko īsti saproti ar vārdu “nekārtība”.

Visbeidzot, padari kārtošanu par ģimenes rituālu, pēc kura visi kopā pasāksiet kaut ko patīkamu – skatīsieties filmu, ēdīsiet kūku vai plānosiet brīvdienas. Būtiski ir atrast, kas var saliedēt mājiniekus un to mēģināt integrēt kārtošanas darbos.

Saticība par kārtību

Savaldīt nesaskaņas, kuras rodas kārtības dēļ, palīdzēs dažas vienkāršas lietas.

  • Kārtība – visu mājinieku lieta. Tādēļ par to jārūpējas visiem kopā. Noskaidrojiet, kādi mājas kārtības uzdevumi ikvienam ir pieņemamākie un, saskaņā ar tiem, sadaliet pienākumus, izveidojot sarakstu. Veicot sev tīkamākus darbus, cilvēkam būs vieglāk veikt kārtošanu.
  • Kārtošanas diena. Izvēlieties konkrētu nedēļas dienu kārtošanai. Vispiemērotākā tam ir nedēļas nogale, jo darba dienās jau tā esam vairāk noguruši un mums ir mazāk laika. Ja pieradīsiet to vienmēr veikt vienā un tajā pašā laikā, iespējamie konflikti izzudīs no ģimenes.
  • Mainieties ar uzdevumiem. Laika gaitā ar uzdevumiem var mainīties. Piemēram, vienu nedēļu viens partneris izsūc paklājus, bet otrs tīra putekļus, bet nākamajā nedēļā – otrādi. Turklāt, arī konkurēšana, kurš ātrāk sakārtos, var padarīt darbu aizraujošāku.
  • Dalieties ar darbiem. Otrai pusei, kura nav pieradusi kārtot vai ir ar mazākām iemaņām var piedāvāt veikt vieglākus darbus, kuri aizņem mazāk laika. Tādā gadījumā, ja lielāka kārtošanas daļa gulst uz taviem pleciem, vienojies ar partneri, ka, kamēr kārto māju, viņš pagatavos kaut ko gardu, dosies iepirkties vai kaut ko saremontēs.
  • Dziļi ieelpo un skaiti līdz 10. Atkal ieraudzīji zeķes, kuras atrodas ne savā vietā un jūti, kā tevi pārņem dusmas? Dziļi ieelpo, izskaiti līdz 10 un tad, nedaudz nomierinājusies, dodies to pateikt zeķu īpašniekam.
Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.