Kā atjaunot savus vecos apavus? Padomi, kas palīdzēs tiem piešķirt otro elpu | MESTIRAM.LV

Kāds ir tavs iemīļotākais apavu pāris? Visticamāk, pats ērtākais no visiem, pavadījis tevi ne vienā vien ceļojumā un kārtīgi novalkāts. Ja apavi bijuši iecienīti – ērti un bieži valkāti, būs skumji no tiem atbrīvoties.

Varbūt tomēr vēl ir iespēja tiem piešķirt otro elpu? Lūk, daži padomi, kurus vērts izmēģināt pirms atbrīvošanās no saviem iemīļotajiem apaviem.

Balti apavi

Skaisti, bet nepraktiski? Nav taisnība! Ja apavus nepieciešams atsvaidzināt, pietiks ar dažiem ikdienā izmantojamiem līdzekļiem.

 1. Gumijas apavu zoli, kas kļuvusi pelēka, izbalinās bezkrāsains nagu lakas noņēmējs – samitriniet ar to vates gabaliņu un notīriet uz zoles esošos netīrumus. Šo darbu lieliski veiks arī piliens vannas tīrītāja. Tomēr, izmantojot jebkuru no šiem līdzekļiem, esiet uzmanīgi – līdzeklim nokļūstot uz apavu ādas vai auduma daļas, tā var mainīt krāsu.
 2. Traipus no baltiem ādas apaviem veiksmīgi iztīra balinoša zobu pasta. Samitriniet apavus un uz tiem ar vecu zobu birstīti vai salveti maigi uzklājiet pastu, pārpalikumu noslaukiet ar mitru lupatiņu. Iegaumējiet, ka apavu tīrīšanai izmantojamai zobu pastai jābūt gēla konsistences un pilnībā baltai, ne krāsainai.
 3. Baltus auduma apavus palīdzēs notīrīt arī īpaša pasta: tējkarote sodas, pustējkarote silta ūdens un pustējkarote ūdeņraža pārskābes. Ar zobu birstīti ierīvējiet pastu apavu auduma daļās un atstājiet nožūt. Izžuvušo sodas pārpalikumu no apaviem notīriet ar mitru lupatiņu un nosusiniet ar papīra dvieli.

Noderīgi: ja neizdodas likvidēt dažus skrāpējumus, tos var paslēpt ar apavu smēru vai dažiem baltas nagu lakas vilcieniem.

Zamša apavi

Veikalā izskatās nevainojami, bet pēc dažām pastaigām “izgreznojas” ar dubļu traipiem? Tos iztīrīt palīdzēs pavisam parasts līdzeklis.

 1. Pirms tīrīšanas “izķemmējiet” apavus ar īpašu šāda tipa ādai paredzētu ķemmīti vai sūklīti.
 2. Tīru auduma lupatiņu samitriniet ar etiķi un mazliet ūdens. Atšķirībā no tīra ūdens etiķis uz zamša ādas neatstāj nekādus traipus.
 3. Ar lupatiņu maigi ierīvējiet traipus, ļaujiet šīm vietām izžūt.
 4. Pēc tīrīšanas vēlreiz pārķemmējiet apavus ar īpašo ķemmīti vai sūklīti.
 5. Atcerieties, ka zamša ādas apavi ir jākopj regulāri!

Noderīgi: savēlušās zamša ādas vietas var atjaunot, tām maigi pārvelkot ar žileti.

Gludi ādas apavi

Kvalitatīvi ādas apavi bieži ir nopietna investīcija, tāpēc ikviens jauns traips liek satraukties. Kā tos notīrīt, nesabojājot ādu?

 1. Ar sausu papīra dvieli vai papīra salveti no ādas virsmas notīriet izžuvušo netīrumu vietas.
 2. Tīru lupatiņu samitriniet ar ūdens un šķidro ziepju maisījumu.
 3. Apavus tīriet uzmanīgi, pēc tīrīšanas tos maigi noslaukiet tikai ar ūdenī samitrinātu lupatiņu un nosusiniet ar papīra dvieli.
 4. Lai iztīrītu vietas, kuras izbalējušas no sāls, veiciet tās pašas darbības, tikai šķidro ziepju vietā pievienojiet pilienu etiķa.
 5. Tauku atstātos traipus iztīrīt palīdzēs talka pulveris – uzberiet nedaudz pulvera uz traipa, maigi ierīvējiet un atstājiet uz 2–3 stundām. Vēlāk pūdera pārpalikumu notīriet ar maigu birstīti vai sausu papīra dvieli.

Noderīgi: vienmēr nēsājiet līdzi mīkstas papīra salvetes. Samitrinot ar ūdeni, tās lieliski palīdz likvidēt netīrumu traipus un atjauno apavu mirdzumu.

Auduma apavi

Bieži tādus apavus liek veļas mašīnā, taču reizēm jau pēc pirmās mazgāšanas apavi deformējas vai, vēl ļaunāk, saplīst. Tādēļ, ja vēlies, lai iemīļotie apavi kalpotu ilgāk, labāk tos nelikt veļas mašīnā, bet veltīt dažas minūtes un iztīrīt tos ar rokām, ņemot palīgā šādas gudrības.

 1. Glāzē silta ūdens izmaisiet tējkaroti šķidra bezkrāsaina trauku mazgātāja.
 2. Šķīdumā pamērcējiet zobu birsti.
 3. Tad ar birstīti ierīvējiet audumā esošos traipus.
 4. Ar mitru sūklīti likvidējiet mazgātāja pārpalikumu un izveidojušās putas.
 5. Mitros, notīrītos apavus cieši piepildiet ar papīra dvieļiem vai avīzēm un ļaujiet tiem izžūt.

Noderīgi: reizēm auduma apavus veiksmīgi var atjaunot, nomainot vien kurpju auklas. Ja tās ir gaišas – neaizmirstiet tās regulāri mazgāt. Pietiks pamērcēt siltā ūdenī ar pilienu šķidra trauku mazgātāja vai pavisam nedaudz veļas mazgāšanas pulvera. Vai varbūt ir laiks pamēģināt apavu auklas jaunā krāsā?

Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.