Kā dažu minūšu laikā ievērojami uzlabot savu produktivitāti? | MESTIRAM.LV

Stingri saistīt darba galda kārtību ar tā īpašnieka raksturu būtu pārāk drosmīgi, bet dažādi pētījumi šādu saikni apliecina. Nav pārsteigums, ka cilvēkam, kuram ir haotisks darba galds, automašīnas bagāžnieks vai skapis, haotiskas ir arī domas. Tomēr arvien vairāk ir uzņēmumu, kuri birojos stingri izmanto efektivitātes rīku (piemēram, LEAN 55 principu) un šādā veidā diezgan sekmīgi ierobežo savu padoto tendenci strādāt nekārtībā. Šeit iesakām, kā dažu minūšu laikā ievērojami uzlabot savu produktivitāti.

Pierādīts, ka kārtīgs galds tiešā veidā saistāms ar darba efektivitāti. Kārtīga un tīra vide iedvesmo uzsākt darbus un izpildīt savus uzdevumus, palīdz koncentrēties, un tas nozīmē – būt produktīvākam. Grūti noticēt, bet nekārtīgais galds mūs mudina biežāk iet dzert kafiju ar kolēģiem, ātrāk pabeigt darbu vai vairāk laika pavadīt internetā. Kad uz galda valda īsta nekārtība un nav pat skaidrs, no kura gala būtu jāsāk kārtot, darbinieks intuitīvi novēršas no datora, meklē bēgšanas, komforta zonu. Vēl vairāk – pastāvīga atrašanās nekārtībā var radīt stresu, spriedzi un šādi katru dienu graut labo noskaņojumu.

Ar ko sākt?

Apstājieties un palūkojieties uz savu galdu, un sadaliet visu četrās kategorijās:

  • tas, kam jāpaliek;
  • tas, kas kādam jāatdod atpakaļ;
  • tas, kas jāizmet;
  • lietas, ar kurām nezināt, ko darīt.

Kārtības un efektivitātes eksperti iesaka, ka uz darba galda būtu jāpaliek tikai datoram, mazam kancelejas piederumu traukam un mazam statīvam ar vairākiem plauktiem/atvilktnēm dokumentiem. Plauktiem/atvilktnēm ieteicams piestiprināt uzlīmes vai kartītes, kas būs norādes, palīdzot ātrāk noorientēties savā vidē. Ir aprēķināts, ka nedēļas laikā izniekojam līdz divām ar pusi stundām, meklējot mums nepieciešamos dokumentus. Līdzīgu sistēmu ieteicams uzturēt arī datora ekrānā – uz darbvirsmas būtu jāatrodas tikai svarīgākajām piktogrammām (3–5), iekšējās mapes nosauktas saprotami, bet dienas beigās neizlasītām e-pasta vēstulēm arī nebūtu jāpaliek.

Protams, cilvēki, nozares un sistēma katram ir sava. Pastāv pētījumi, kuri nekārtīgo darba vietu saista ar radošumu. Uzskata, ka haosā dzimst radošāki lēmumi, tāpēc individuālistus, māksliniekus vai dizainerus nebūtu jāiespiež stingros kārtības rāmjos. Šo profesiju pārstāvjiem svarīgākas inovācijas, oriģinalitāte vai citādība, tāpēc katram būtu ļoti jāapsver, kas piemērots tieši jums. Varbūt labākie darba risinājumi dzimst nevis birojā, bet kafejnīcā, stāvot vai atpūšoties šūpuļtīklā dabā?

Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.