Vakara plāns: skapja pārkārtošana | MESTIRAM.LV

Ko vilkt mugurā? Kur ir mana zaļā kleita? Kurā plauktā noliku savu iemīļoto džemperi? Kādēļ visi apģērbi ir melnā krāsā, un kāpēc man atkal nav ko vilkt mugurā?! Ja šie jautājumi neliek tev mieru jau vairākas dienas pēc kārtas – viss skaidrs, ir pienācis laiks kārtot skapi!

Pat tad, ja gribas ar burvju nūjiņas palīdzību aizslaucīt visu pašreizējo skapja saturu un piepildīt plauktus ar jaunākās sezonas apģērbiem, ir vērts dziļi ievilkt elpu un pārlūkot, kas būtu otrās iespējas vērts un kam patiešām garderobē vairs nav vietas. Tam pietiks ar vienu vakaru un labu mūziku fonā.

Skapja spoki un dārgumi

Lai nopietni pārkārtotu skapi, nepietiks vien salocīt dažus apģērbus, kas ir acu priekšā. Tādēļ vispirms soli pa solim jāizņem no skapja viss, kas slēpjas plauktos, karājas uz pakaramajiem, noglabāts zem citiem apģērbiem vai aizmirsts atvilktnēs. Būsi pārsteigta, cik daudz apģērba ietilpst tavā skapī, un, iespējams, atradīsi “jaunus” sen aizmirstus dārgumus.

Lai skapja saturs būtu vieglāk pārskatāms, sadali apģērbu vairākās kaudzēs.

  1. Paturēt. Tie ir paši mīļākie, visbiežāk valkājamie apģērbi, par kuriem nav nekādu šaubu – to īstā vieta ir skapī.
  2. Pārdot vai atdot. Tev ir gandrīz jauna kleita, ko esi uzvilkusi vien pāris reižu, bet neizdodas to nekam vairs pieskaņot, nejūties tajā brīvi vai arī nav iemesla to vairs vilkt? Ja apģērba gabalu pēdējo reizi vilki pirms pusgada vai pat senāk, iespējams, ir laiks to nomainīt pret citu, tev piemērotāku. Tīri izmazgātus, iztīrītus, vairs nevajadzīgus apģērba gabalus ir viegli pārdot, izmantojot īpašas interneta platformas. Bet varbūt tie der māsai vai draudzenei? Labas kvalitātes apģērbu vienmēr vari dāvināt tiem, kam tas patiešām vajadzīgs. Vairāk informācijas atradīsi šeit.
  3. Izmest. Ja atsevišķi skapja dārgumi vairāk atgādina “spokus” un vairs nav derīgi pat valkāšanai mājās, ir laiks no tiem atvadīties. Nogādā tos tekstilam paredzētā konteinerī vai veikalos, piemēram, H&M, kas ne vien pārstrādās nolietotos apģērbus, sniedzot tiem otru dzīvību, bet, iespējams, piešķirs tev atlaidi jauna apģērba iegādei.

Kārto prātīgi!

Kā skapī visu sakārtot tā, lai nenāktos tērēt laiku, domājot, ko vilkt un kur nolikti atbilstošie apģērba gabali? Kārto prātīgāk. Lūk, daži noteikumi.

Gadalaiks? Lai arī cik skumji būtu atvadīties no siltās sezonas,  iestājoties rudenim, puķainās kleitas un vieglās blūzītes vismaz pusgadu vairs nebūs vajadzīgas. Tādēļ to uzglabāšanai izvēlies augstākos skapja plauktus, bet acu līmenī novieto to, ko visbiežāk vilksi šajā sezonā. Tad arī redzēsi, kā tev ir gana un kā iegādei jāieplāno brauciens uz tirdzniecības centru.

Šķirošanas superspēks.

Cik bieži tu meklē apģērbus savā skapī?

  • Ja domā par krāsām un to saskaņošanu – šķiro pēc nokrāsām: balti, tumši, pasteļtoņu, spilgti, raibi tērpi. Tā tavs skapis izskatīsies ne vien kā stilīgs boutique veikals, bet arī palīdzēs vieglāk izvēlēties krāsas un to veiksmīgākās kombinācijas.
  • Ja biežāk nākas izvēlēties starp grezniem un ikdienas apģērbiem – velti tiem atsevišķas skapja puses. Protams, vienmēr iespējams apģērbu savstarpēji saskaņot, taču, ja ik dienu būs jāizvēlas vien starp “svarīgu tikšanos” un “parastu dienu darbā”, nenāksies tērēt laiku, ložņājot pa visu skapi.
  • Ja pirms skapja atvēršanas vispirms pārbaudi laikapstākļu prognozi un vienmēr raizējies, kā nenosalt vai nepārkarst, šķiro apģērbu pēc audumiem un to siltuma pakāpes.

Palīdzēs kastes. Ja skapī trūkst atvilktņu, to vietā izmanto kastes zeķēm, apakšveļai, jostām. Ja skapī ir maz plauktu, arī blūzītes, lakatus, bikses vai citas salokāmas drēbes vari turēt atsevišķās kastēs. Turklāt meklēt kastēs sakārtotus apģērba gabalus būs daudz vienkāršāk, ja tos novietosi nevis horizontāli vienu virs otras, bet vertikālā rindā no vienas kastes malas līdz otrai – kā grāmatas plauktā.

Vairāk vietas. Ja pastāvīgi trūkst vietas džemperiem vai citam apģērbam, kas aizņem daudz vietas, pamēģini tos nevis locīt, bet sarullēt. Šādus rullīšus labāk glabāt atvilktnēs un kastīs vai pakarināt apavu glabāšanai paredzētajos šaurajos plauktos, kuru nelielajās sadaļās var salikt visus rullīšus. Turklāt sarullēts apģērbs ievērojami mazāk burzās un būs retāk jāgludina, tāpēc tiks saudzēts materiāls un apģērbs kalpos ilgāk.

Laiks ballītei!

Ja domas par skapja kārtošanu nesniedz prieku un vairāk laika gribas veltīt līksmībai, lai satiktos ar draudzenēm, apvieno to visu. Pārvērt skapja kārtošanu ballītē! Piedāvā draudzenēm uz ballīti atnest līdzi apģērbu, kas viņām kļuvis lieks. Visas kopā varēsiet tos apskatīt, uzlaikot, novērtēt un mainīties ar apģērbiem, kuri pašām ir apnikuši, taču draudzenēm, iespējams, būs īsts atradums.

Varbūt tā var kļūt par katras sezonas tradīciju? Būs līksmāk sagaidīt auksto ziemu!

Atpakaļ uz mājas lapu
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.
Šī vietne izmanto sīkdatnes. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai apkopotu informāciju par vietnes apmeklējumiem, uzlabotu vietnes veiktspēju un piedāvātu lietotājiem atbilstošu saturu un reklāmas. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, skatiet mūsu sīkdatņu lietošanas noteikumus. Lasīt vairāk.